Kdo je vlastně Nymfadora Tonksová

18. října 2006 v 16:09 | Kejsinka |  Nymphadora Tonksová - Natalie Tena
Nymfadora Tonksová je jak všichni víme fiktivní postavou z knih J.K. Rowlingové. V anglickém originále její jméno ale zní Nymphadora Tonks.
Tonksová se narodila pravděpodobně v roce 1973 (tedy o třináct let mladší než Pobertové, Lily a Severus). Od malička si nechává říkat Tonksová. Pochází z napůl kouzelnické rodiny (její otec Ted Tonks byl mudla, matka Andromeda Tonksová, vlastním jménem Blacková, nejmilejší sestřenice Siriuse Blacka).
Nymfadora se narodila jako metamorfomág, může tedy měnit podle linosti barvu svých vlasů. Její schopnosti se také projevují podle emocí (viz. HPaHBP). Přesto ale bývá barva jejích vlasů extravagantní (růžové i fialové vlasy). Tvar nosu je, mimo jiné, také proměnlivý (bavila tím Ginny a Hermionu). Jinak je popisovaná jako žena s bledým srdcovytým obličejem a jiskrnýma očima.
Nymfadora získala kouzelnické vzdělání v Bradavicích, kde patřila do Nebelvírské koleje. O jejím studiu toho moc nevíme. Podle svých slov ale nikdy nebyla jmenována prefektkou, protože ji k tomu chyběli "některé nezbytné kvality".
Tonksová je popisována jako nepořádná a nešikovná mladá žena (v HP6 jí je 23), což ji však vůbec nebrání svou práci bystrozorky. Momentálně je ve službách Fénixova Řádu.
Nymfadora je přátelská žena, která dobře vychází nejen s kolegy z FŘ, ale s něktěrými čaroději z řad studentů; často je zmiňován její téměž sesterský vztah k Ginny Weasleyové. Je zamilovaná do Remuse Lupina... jak se jeich vztah vyvrbí, na to všichni čekáme...
Co ale možná nevíte, je, že Nymfadora je neteří Narcissy Malfoyové (Andromeda byla její sestrou), což znamená, že je sestřenicí Draca Malfoye. No, zatím se mezi nimi žádné dobré vztahy neprojevili...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama