Únor 2007

Pár fotešek

21. února 2007 v 10:51 | Kejsink@
To jsem já ve Francii :)
A toto jsem já s moji kamojdou :)

Pozvánka na blogís

21. února 2007 v 10:46 | Kejsink@
Picnic Takže právě si chci založit další blogís který se bude týkat zvířat hlavně psů . Takže to bude taková malá chovná stanice k virtuální stáj ufonek . Jestli vás to zájímá tak mi tady určo písněte a můžu vás vzít do party . Ale podmínka je že musíte být zaregistrováni na www.staj.ufonek.net a musíte mít víc jak 50 strávených hodin jů tak se mi tady pak pisněte


Jeden goodky blogís

21. února 2007 v 10:43 | Kejsink@
Penguin Wave www.stillinka.blog.cz tady tenhle blog je jedné sqelé kamojdy ve kterém najdete spousty soutěži a koho zajímá magie a podobně tak se tam určo jukne !!!


Já a kámoška

21. února 2007 v 10:41 | Kejsink@
Mardi Gras 2 Já a kámoška máme blog na www.kejsi-nikushka.blog.cz nemame tam mocinko věcí pač je skoro novej ale máme tam fakt trhle fotky na přední straně tak se určo jukněte


Zmijozel

21. února 2007 v 9:14 | Kejsink@

Havraspár

21. února 2007 v 9:14 | Kejsink@

Mrzimor

21. února 2007 v 9:13 | Kejsink@

Nebelvír

21. února 2007 v 9:13 | Kejsink@

Kde,kdy,kdo..

21. února 2007 v 8:58 | Kejsink@ |  Famfrpál
Famfrpál
Tato nejoblíbenější kouzelnická hra dosáhla dnešní podoby asi ve 14. století. Podrobný popis naleznete zde:
Hřiště
Famfrpálové hřiště je oválného tvaru 500 stop dlouhé a 80 stop široké. Uprostřed je malý centrální kruh, odkud rozhodčí vypouští míče. Na obouch koncích hřiště jsou brankoviště, ve kterých se nacházejí3 oválné obruče(branky).
Míče
Camrál
- Jako jediný nebyl původně očarován, byla to jen obyčejná koule sešitá z kůží a s poutkem. S vynálezem chytacího kouzla už nebylo třeba poutek. Moderní camrály jsou zářivě červené(aby byli vidět i za nepříznivého počasí), bezevšé a očarovány tak, aby se po upušění snášely k zemi velmi pomalu.
Potlouky
- První potlouky se nevyráběli ze železa(jako ty dnešní), ale byly to pouze očarované kameny. Avšak kouzlem posílené hole odrážečů je často roztříštily a hráče pak po zbytek hry pronásledoval štěrk, proto se přešlo na železo. Potlouk mají asi deset palců, vehře jsou dva a kouzlo je nutí pronásledovat všechny hráči bez rozdílu.
Zlatonka
- Zlatonka přišla do hry jako poslední. Její předchůdkyně byla zlatonoska, ptáček velikosti vlašského ořechu, který byl ve středověku velmi hojně loven, nyní je už chránění. Do famfrpálu se dostala při jednom zápasu, kdy ji vypustil do hry náčelník kouzelnické rady a slíbil odměnu 150 galeonů(v dnešním přepočtu miliony galeonů!) hráči, který ji polapí. Když se stala chráněnou, nahradila ji právě Zlatonka. Na památku oněch 150 galeonů, je za její chycení 150 bodů a konec zápasu.
Hráči
Brankář
- Brankáři původně zastávali i funkci střelců, ale později se zjednodušila na pouhé bránění obručí. Brankářům se doporučuje zůstávat v brankovišti, avšak může z něho vylétat.
Odrážeči
- Úkolem dvou odrážečů je odrážet pomocí kouzlem posílených holí odrážet potlouky od svých hráčů. Musí být fyzicky zdatní, protože je potřeba se občas pustit koštěte a odrazit Potlouk za pomoci obou rukou.
Střelci
- Tři střelci hrají s Camrálem. Jejich úloha spočívá v prohození míče jednou ze spoluhráčových obručí, což je ohodnoceno 10 body. Do brankoviště smí vletět vždy jeden hráč, aby se zabránilo napadání brankáře ostatními střelci.
Chytač
- Chytač bývá nejlehčí a nejrychlejší hráč celého družstva. Jeho jediný úkol spočívá v chycení Zlatonky a to dříve než soupeřův chytač. Často však právě proto utrpí nejvíce zranění.
Famfrpálová mužstva BRADAVIC
Nebelvír (nachová barva)
kapitán: Oliver wood
chytač: Harry Potter
brankář: Oliver Wood
odrážeč: Fred Weasley
odrážeč: George Weasley
střelec: Angelina Johnsonová
střelec: Alice Spinnetová
střelec: Katie Bellová
Havraspár (modrá barva)
Capitán: Roger Davies
Chytač: Cho Chang
Mrzimor (žlutá barva)
kapitán: Cedric Diggory
chytač: Cedric Diggory
Zmijozel (zelená barva)
kapitán: Markus Flint
chytač: Draco Malfoy
brankář: Bletchly
odrážeč: Bole
odrážeč: Derrick
střelec: Marcus Flint
střelec: Warrington
střelec: Montague
Famfrpálové týmy
Applebyské šípy: Applebyské šípy mají světlemodré hábity,zdobené stříbrným šípem.Tento tým byl založen r. 1612, vyhrál nad Sofijskými supy a nesnášejí se s Wilbourskými vosami.
Ballycejští netopýři: Mají černé hábity s šarlatovým netopýrem.27 titulů mistra famfrpálové ligy a je to 2 . nejúspěšnější tým historie.
Caerphillské katapulty: Mají světlezelené hábity s šarlatovými svislými pruhy. Byli založeny r.1402, jsou to osmnáctinásobní mistři ligy, jednonásobní mistři Evropy a vyhráli nad draky z Karasjoku.
Falmouthší sokoli: Mají tmavošedé hábity s kombinací bíle a na prsou sokolí hlava. Odrážeči Kevin a Karl Broadmoorové.Tvrdá a nesmlouvavá hra.
Holyheadské harpyje: Mají tmavozelené hábity se zlatým spárem na prsou. Byli založeni r.1203. Nejlepší sehraný zápas roku 1953 s Heidelberskými harcovníky. Za tento tým hrají jen čarodějky.
Kenmarská káňata: Mají smaragdově zelené hábity s dvěma zrcadlově obrácenými žlutými K na prsou. Byli založeni r.1291. Jejich brankář O´Harre byl třikrát kapitánem irského národního mužstva. Maskoti jsou skřítci leprokni.
Kudleští kanonýři: Mají oranžové hábity s emblémem letící dělové koule a dvěmi černými klubovými iniciálami. 21 titulů mistra famfrpálové ligy. Harryho a Ronův nejoblíbenější tým.
Montroseské straky: Mají černobíle hábity s jednou strakou na prsou. 32 titulů mistra famdrpálové ligy a dva tituly mistra Evropy. Nejúspěšnější britský a irský klub.
Puddlemerští spojenci: Mají tmavomodré hábity s klubovým emblémem dvou zkřížených papyrů.Byli založeni r. 1163. 22 titulů mistra ligy. Nejstarší ligové mužstvo.
Pýcha Portree: Mají tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou. Byli založeni r. 1292. 2 ligové tituly mistra famfrpálu. Jejich nejslavnější střelkyně Catriona McCormacková šestatřicetkrát reprezentovala Skotsko a její dcera Meaghan je brankářkou mužstva.
Tustshillská tornáda: Mají azurově modré hábity s dvěma tmavomodrými T na prsou a na zádech. Byli založeni r. 1520. 5 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich chytač Roderick Plumpton chytil Zlatonku za 3 a půl sekundy.
Wingtownští tuláci: Mají krvavě rudé hábity se stříbrným sekáčkem na maso. Byli založeni r. 1422. Zřídkakdy poraženi. Založilo jej sedm dětí (čtyři sestry a tři bratři) od řezníka Waltera.
Wilbournské vosy: Mají vodorovně pruhované černožluté hábity s emblémem vosy na prsou.Byli založeni r. 1312. 18 titulů mistra ligy famfrpálu. Jejich fanoušci si říkají sršni, za vosy hrál jako chytač Ludo Pytloun.
Pravidla
Pravidla
Následující pravidla sepsal odbor kouzelných her a sportů po svém založení roku 1750:
1. Přestože výše, do níž smí hráč v průběhu utkání vzlétnout, není nijak omezena, je zakázáno, aby vybočil mimo čáry vymezující obvod hřiště. V případě, že někdo z hráčů vylétne do autu, musí jeho tým odevzdat Camrál soupeřícímu mužstvu.
2. Kapitán mužstva si může pomocí sjednaného signálu od rozhodčího vyžádat "oddechový čas." To je jediný okamžik, kdy se hráči smějí v průběhu utkání dotknout nohama země. Oddechový čas lze prodloužit až na dvě hodiny v případě, že dosavadní průběh hry už trval více než dvanáct hodin. Jestliže se po těchto dvou hodinách mužstvo nevrátí na hřiště, je diskvalifikováno.
3. Rozhodčí může proti některému z mužstev nařídit trestné střílení. Střelec, který trestné střílení provádí, letí z centrálního kruhu k brankovišti. Všichni ostatní hráči s výjimkou protivníkova brankáře jsou povinni se během trestného střílení držet stranou.
4. Camrál je povoleno vytrhnout ze sevření jiného hráče, za žádných okolností však není povoleno, aby hráč chytal protihráče za jakoukoli část těla.
5. V případě zranění není povoleno, aby byl zraněný hráč nahrazen jiným. Mužstvo je povinno pokračovat ve hře bez zraněného hráče.
6. Hráčům je povoleno vzít si s sebou na hřiště hůlky", těchto hůlek však za žádných okolností nesmí být použito proti členům soupeřícího mužstva, koštěti kteréhokoli člena soupeřícího mužstva, proti rozhodčímu či kterémukoli z míčů a diváků.
7. Famfrpálové utkání končí teprve tehdy, když je chycena Zlatonka nebo když se na tom dohodnou kapitáni obou mužstev.
Fauly
Pravidla se samozřejmě "vyhlašují proto, aby se porušovala". V archivech odboru kouzelných her a sportů je zaznamenáno několik set famfrpálových faulů a je známo, že během finálového utkání vůbec prvního mistrovství světa, které se konalo roku 1473, se hráči dopustili úplně všech. Kompletní seznam těchto faulů však nikdy nebyl dán k dispozici kou-zelnické veřejnosti. Pracovníci odboru jsou toho názoru, že čaroděje a čarodějky by přečtení tohoto seznamu mohlo "přivést na různé myšlenky".
Já sám jsem měl to štěstí, že když jsem shromažďoval podklady pro tuto knihu, získal jsem přístup k dokumentům týkajícím se zmíněných faulů, a mohu potvrdit, že jejich zveřejnění by rozhodně nepřineslo nic dobrého. Navíc devadesátprocent uváděných faulů dnes za předpokladu, že je dodržen zákaz používání hůlek proti členům soupeřícího týmu (tento zákaz byl vyhlášen roku 1538), vůbec nepřipadá v úvahu. A dovolím si tvrdit, že ze zbývajících deseti procent by většina nepřišla na mysl ani tomu nejbezohlednějšímu hráči; jako příklad uveďme "podpálení metly protivníkova koštěte", "napadení protivníkova koštěte kyjem" nebo "napadení protivníka sekerou". Tím nechci říct, že dnešní hráči famfrpálu pravidla nikdy neporušují. V následující tabulce popisuji deset běžně se vyskytujících faulů. V prvním sloupci je uveden správný famfrpálový termín pro každý z nich.
Název
Týká se
Popis
Deformování Camrálu
pouze střelců
Nedovolené úpravy Camrálu (například jeho propíchnutí), aby pomaleji padal nebo létal klikatě.
Držení
všech hráčů
Uchopení metly protivníkova i koštěte za účelem jeho zpomalení či znesnadnění jeho letu.
Kapsování
pouze střelců
Držení ruky na Camrálu v okamžiku, kdy prochází brankovou obručí (Camrál je třeba prohodit).
Napadání brankáře
pouze střelců
Do brankoviště vlétne více než jeden střelec.
Nedovolené bránění
všech hráčů
Zaklínění násady vlastního koštěte za násadu koštěte protivníka s cílem odklonit ho ze směru letu.
Obecné ohrožení
pouze održečů
Odpálení Potlouku směrem k divákům, po němž je nutno hru j přerušit, zatímco pořadatelé spěchají i na pomoc okolostojícím. Někdy i používáno bezohlednými hráči, kteří tak znemožní střelcům soupeře skórovat.
Prorážení
všech hráčů
Let se zjevným účelem srazit se s protivníkem.
Pytlačení
všech hráčů,kromě chytače
Dotkne-li se kterýkoli z hráčů kromě kromě chytače i chytače Zlatonky nebo ji chytí.
Rumlování
všech hráčů
Příliš agresivní užívání loktů i v kontaktu s protivníky.
Vyrážení
pouze brankáře
Prostrčení kterékoli části těla brankáře l brankovou obručí a odpálení Camrálu. Brankář má brankovou obruč chránit zepředu, nikoli zezadu.
Famfrpál základní pravidla
Základní pravidla: Hrači:7 hráčů - 1.brankář
- 3.střelci
- 2 odrážeči
- 1 chytač
Míče: 1 camrál
2 potlouky
1 zlatonka
Střelci: snaží se prohodit camrál soupeřovími obručemi, které hlídá brankář.1 gól=10 bodů.
Odrážeči: odpalují potlouky,které se snaží shodit hráče z košťat
Chytač: snaží se chytit zlatonku-okřídlený pekelně rychlý míček,chycením hra končí a chytačovo mužstvo získává 150 bodů.
čerpala jsem z cervenasek.blog

J.K.Rowling se zhroutila

20. února 2007 v 14:01 | Kejsink@ |  Novinky
Slavná spisovatelka trpí kvůli Harrymu Potterovi, jehož osudy nedávno uzavřela v sedmém díle. Autorka dopsala knihu 11. ledna ve skotském Edinburgu. Od té doby se prý její psychický stav zhoršil natolik, že se málem zhroutila. Joanne nedokáže bez své postavy žít a svým žalem nahrává předpokladu, že čaroděj na konci sedmého dílu patrně zemře.
"Vždycky jsem věděla, že Harryho příběh skončí v sedmé knize, ale říct sbohem bylo prostě tak drsné, jak jsem tušila, že bude. Ačkoli truchlím, mám neuvěřitelný pocit uspokojení. Můžu jen stěží uvěřit, že jsem skutečně dopsala konec, který jsem plánovala tolik let. Nikdy jsem necítila takovou směs extrémních emocí. Nikdy jsem ani nesnila o tom, že můžu cítit zároveň směs zdrcenosti a euforie," uvedla jednačtyřicetiletá skotská autorka.
Joanne přiznala, že se mnohdy málem doslova zhroutila žalem na podlahu, ale na nohách ji udržel fakt, že sedmý díl je nejen poslední, ale zároveň nejlepší knihou, jakou kdy napsala.
"Zatímco všechny předchozí Potterovy knihy jsem si zamilovala, tahle je favoritkou, a to je skvělý způsob, jak to uzavřít. Ještě se o té knize bude dlouho diskutovat," míní Rowlingová.
Milovníci Harryho a jeho přátel se musejí obávat. Autorka prozradila, že dvě hlavní postavy zemřou. A pravděpodobně bude jedním z nich právě Potter.

Co si Dan přeje ?

20. února 2007 v 14:00 | Kejsink@ |  Novinky
Autorka románu Joanne K. Rowlingová dopsala sedmý a poslední díl o čarodějnickém učni v polovině ledna, ale milovníci příběhu se do léta mohou jen dohadovat, jak to s mladým Potterem dopadne. Jeho filmový představitel Daniel Radcliffe se nechal slyšet, že by rád viděl Harryho umřít. Dokázal by se tak s rolí navždy rozloučit a věnovat se novému projektu.
Mladý britský herec exceloval 16. února na pódiu londýnského divadla Gielgud v roli mladého milovníka koní. Na prknech se ve hře Equus však objevil v naprosto odlišné pozici, než ho znají miliony lidí po celém světě z Pottera.
"Tak nějak doufám, že v tom umřu. Myslím, že je to jediný způsob, jakým to Joanne může ukončit. Skutečně mám melodramatickou touhu natočit umírající scénu," přiznal se Radcliffe v rozhovoru pro britský list Daily Record.
Poslední románový díl v originálním názvu Harry Potter and the Deathly Hallows vyjde 21. července v Británii asi minutu po půlnoci. Rowlingová přiznala, že dva z hlavních hrdinů zahynou. Spekuluje se, že to budou obávaný Lord Voldemort a Harry.
Autor: Famous (20. 2. 2007)

Daniel dospěl v muže !!!

20. února 2007 v 13:58 | Kejsink@ |  Novinky
Britský herec Daniel Radcliffe (17) odložil nevinnou image čarodějnického učně Harryho Pottera a mezi natáčením pátého a šestého dílu slavné filmové ságy si odskočil do divadla.
V londýnském West Endu bude od 27. února účinkovat v kontroverzní hře Petera Schaffera Equus. A k tomu účelu nafotil reklamní fotografie do divadelního bulletinu. Ze snímků je na první pohled patrné, že Danielovy fanynky se budou mít na co těšit.
Herec totiž tráví sedm hodin v týdnu v posilovně a má díky tomu velmi vytrénované svalnaté tělo. A navíc se představí v Adamově rouše. Svlékání bude součástí jeho divadelní role....

Jsi kouzelník když...

19. února 2007 v 13:06 | Kejsink@ |  Vtípky na téma Harry Potter
 • Trváš na tom, že všichni ve tvém okolí musí být Mudlové.
 • Jsi znechucen/a, když se tvoje koště nevznese.
 • Každou noc zůstáváš vzhůru a čekáš na Pána zla.
 • Vyškrábeš si na čelo jizvu a prohlašuješ, že je dílem zla.
 • Řveš Lumos, když se zhasne.
 • Zkoušíš probíhat zdmi.

WOW !!

19. února 2007 v 13:02 | Kejsink@ |  Vtípky na téma Harry Potter
UŽ NIKDY MCDONALD PŘED ZÁPASEM VE FAMFRPÁLU :D

Rozhovůrky :D

19. února 2007 v 12:58 | Kejsink@ |  Vtípky na téma Harry Potter
Lupin: "Já nechci do ZOO!"

Moody: "Neboj, ve dvou se to lépe táhne."Draco: "Teda, Hermi, tobě to ale dneska sluší!"

Hermiona: (zamrká) "Vážně, Draco?"Snape: "Hmm. Sláva zřejmě není všechno, že?"

Harry: "Vidím, že Hermiona to ví, tak proč se nezeptáte jí?"

Snape: "Dobrá, Hermiono?"Snape: "Kde máte domácí úkol, Pottere?"

Harry: "Sirius Black mi ho sežral."

Snape a Trelawneyová

19. února 2007 v 12:55 | Kejsink@ |  Vtípky na téma Harry Potter
Trelawneyová: Ó, co uvidí moje třetí oko dneska?
Snape: Nesnáším tu ženskou...Trelawneyová: Vidím...smrt! Příšernou, děsivou smrt!!!!Snape: Už to zase přichází...
Trelawneyová: Někdo, koho milujeme, zemře rukou někoho, komu všichni věříme!Snape: Jak mohla přijít s takovou blbostí?!Trelawneyová: Ooooh! Vidím strašně škaredého černovlasého křivonosého chlapa, jak zabíjí starého muže s dlouhými vousy! Co to znamená???Snape: *hlasitě polkne*Trelawneyová: Mmmmmhhh!! Mmmh!!!Snape: Ah... hehehe! Chudák holka, zase měla trochu moc sherry, že Syb?Brumbál: Je všechno v pořádku, profesore Snapee?
Snape: Ó jistě, šéfe! Netřeba se znepokojovat!! Bláznivé předpovědi jako obvykle :)

Co by Severus Snape opravdu nikdy neřekl

19. února 2007 v 12:51 | Kejsink@ |  Vtípky na téma Harry Potter
"Máte za jedna, Pottere."

"Malfoyi, přestaňte Harryho otravovat, nebo srazím Zmijozelu 10 bodů!"

"Harry, rozhodl jsem se tě adoptovat."

"Longbottome, pojďte roztavit i můj kotlík."


"Nemám dneska už nějak mastné vlasy?"

"Paní kolegyně, neviděla jste tu můj hřeben?"

"Děti, pojďte, mám tu cukroví!"

"Snape ve skutečnosti znamená 'rozmilý kvítek'."

"Původně jsem chtěl být kadeřníkem, ale rodiče ze mě chtěli mít učitele."

"Děcka, dneska se mi nechce vařit lektvary. Uděláme si popcorn."

"Ve skutečnosti jsem přírodní blonďák."

"Ví někdo, jak přeinstalovat Windows?"

"Tyhle lahvičky jsem asi popsal špatně;v jedné je jed a v druhé slepičí polévka; Malfoyi, ochutnejte tuhle."

"Šam-pón? Hele, mluvte česky!"

"Nesmysl, růžová šla s černou vždycky dobře dohromady."

"Nic si z toho nedělejte, Longbottome. Kdybyste viděl výbuchy, které jsem způsobil v prvním ročníku já..."

"Ale jistě. Můžu vás naučit, jak uložit a zachovat smrt. Ale vy byste se radši učili vařit pivo, co?"

"Zlatoslave, řekni mi, kam chodíš k holiči?"

"Vidíte, jak jsem se v létě pěkně opálil?"

"Který hábit mi sluší víc? Ten černý nebo ten černý?"

"Kdo mi dal do kotlíku tu špinavou ponožku?"

"Děcka, pozor, jde ředitel! Dělejte, že máte práci."

"Doufám, že tenhle hábit mě nedělá moc tlustého."

Anketa číslo 2

19. února 2007 v 12:38 | Kejsink@ |  ANKETY
Odpovězte na tuto otázku jů detuju :)

Anketa číslo 1

19. února 2007 v 12:33 | Kejsink@ |  ANKETY
Prosím odpovězte na otázku a pokud zvolíte poslední odpověď tak napište do komentářů kdo je váš oblíbened jů ? Mocinky detuju

Fantastická zvířata a vše o nich

19. února 2007 v 12:24 | Kejsink@ |  Fantastická zvířata
DRAK (Dragon)
Klasifikace MK:
Draci patří k nejproslulejším, ale také nejobtížněji skrývatelným fantastickým zvířatům. Samice jsou obvykle větší a agresivnější, ale i k drakovi by se měl přibližovat jen vyškolený a obratný kouzelník.Dračí kůže,krev,srdce,játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.

 • Existuje 10 základních plemen draků:
 • čínský ohniváč
 • hebridský černý
 • maďarský trnoocasý
 • norský ostrohřbetý
 • novozélandský opálooký
 • obyčejný velšský zelený
 • peruánský zmijozubý
 • rumunský dlouhorohý
 • švédský krátkonosý
 • ukrajinský železnobřichý

DRSNOCHVOST (Nogtail)
Klasifikace MK:
Drsnochvosti jsou démoni žijící ve venkovských oblastech Evropy, Ruska a Ameriky. Podobají se zakrslým selatům s dlouhýma nohama, ježatým pahýlovitým ocasem a úzkýma černýma očima.Drsnochvosti mají ve zvyku se vmísit do prasečího chlívku a čím déle zůstane neodhalen, tím déle statek stíhají různé pohromy. Drsnochvost je neobyčejně rychlý a proto je těžké ho chytit.Je-li však zahnán za hranice statku čistě bílým psem-už se nikdy nevrátí.

DUHOVEC (Streeler)
Klasifikace MK:
Je to gigantický plž, který každou hodinu mění barvu a zanechává za sebou slizkterý je tak jedovatý, že všechna vegetace přes jakou přeleze seschne a shoří.Původně se Duhovec vyskytoval jen v Africe, dens je však pěstován v Evropě, Asii i na obou Amerických kontinentech.Jako domácí zvíře ho chovají lidé, kterým se líbí jeho měnění barev, a jeho jed je jednou z mála známých látek, jak usmrtit černovřesyTento jed je jednou z mála známých látek, které dokáží usmrtit černovřesy.

ĎASOVEC (Grindylow)
Klasifikace MK:
Ďasovec je světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybami, chová se agtresivně vůči kouzelníkům i mudlům, ale jsou známy případy, kdy se ho jezerním lidem podařilo ochočit.Má dlouhé prsty, které dokáží vyvinout mocný stisk, ale tyto jeho prsty snadno se zlomí.

FÉNIX (Phoenix)
Klasifikace MK:
Toto hodnocení získal jen proto, že málokterým kouzelníkům se ho podařilo ochočit. Je to majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. Hnízdí na vrcholcích hor v Egyptě Indiii a v Číně. Dožívá se obrovského věku díky regeneraci spálením a povstáním ze svého popela jako mládě.Je to mírumilovný tvor, živí se bylinami.Umí také kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem. Slzy Fénixe mají mocné léčivé účinky.

GHÚL (Ghoul)
Klasifikace MK:
Je sice ošklivý, ale není nijak zvlášť nebezpečný. Podobá se poněkud slizkému kolozubému obrovi a sídlí na půdách či stodolách patřících kouzelníkům, kde se živí můrami a pavouky. Hlasitě skučí, občas hází kolem sebe předměty, ale pokud na něj osobně narazíte, nejůře tak výhružně vrčí.

GRYF (Griffin)
Klasifikace MK:
Pochází původně z Řecka a je to tvor s předníma nohama a hlavou gigantického orla, avšak s tělem a zadníma nohama lva.Je stejně jako sfinga často využíván ke střežení pokladů.gryfové jsou obvykle divocí a vzteklí,jsou však známy případy několika málo obratných kouzelníků, kteří se dokázali s některým gryfem spřátelit.Gryfové se živí syrovým masem.

HAFOŇ (Crup)
Klasifikace MK:
Hafoňové pocházejí z jihovýchodní Anglie.Až na rozeklaný ocas se podobají foxteriérovi.Hafoň je téměř určitě kouzelnicky vyšlechtěný pes, protože je vášnivě loajální vůči kouzelníkům, zatímco na mudly reaguje divoce a vztekle.Je vynikajícím likvidátorem všeho nepotřebného a sežere cokoli od trpaslíků až po staré pneumatiky.Povolení k chovu hafoně lze získat od odboru na dohled nad kouzelnými tvory po absolvování jednoduchého testu, jímž kouzelnický žadatel prokáže, že je schopen hafoně ovládat i v oblastech obydlených mudly.Majitelé hafoňů jsou ze zákona povinni jim ve věku šesti až osmi týdnů kupírovat ocas bezbolestným utínacím kouzlem, aby si ho mudlové nevšimli.

HASTRMANEC (Kelpy)
Klasifikace MK:
Britský a irský vodní démon, který na sebe dokáže brát různou podobu, i když nejčastěji se objevuje jako kůň s orobincem místo hřívy.Když nic netušící oběť zláká k tomu, aby na něj nasedla potopí se přímo ke dnu své řeky nebo jezera, jezdce pozře a jeho vnitřnosti nechá vyplout na hladinu.Správnou metodou jak hastrmance přemoci je pomocí umisťovacího kouzla mu přes hlavu přehodit uzdu, která ho změní v neškodné zvíře.

HIPOGRYF (Hippogriff)
Klasifikace MK:
Hipogryf pochází z evropy, přestože dnes ho lze najít po celém světě.Má hlavu obrovského orla a koňské tělo.Hipogryfa je možno ochočit, měli by se o to však pokoušet pouze školení odborníci.Každý, kdo se k hipogryfovi přibližuje, by mu měl upřeně hledět do očí.Úklona znamená projev dobrého úmyslu.Jestliže hipogryf pozdrav opětuje, je bezpečné k němu přistoupit blíž.
Hipogryf vyhrabává ze země hmyz, je však také schopen pozřít ptáky a jiné drobné savce.Březí hipogryfové si na zemi budují hnízda, do nichž snášejí po jednom velkém a křehkém vejci, z něhož se během 24hodin vylíhne mládě.Mládě hipogryfa by nejpozději do jednoho týdne mělo být schopno létat, několik měsíců však trvá, než dokáže rodiče doprovázet na delších cetách.

HIPOKAMUS (Hippocampus)
Klasifikace MK:
Hipokamus, jehož pravlastí je Řecko, má hlavu i přední část těla koňskou a naopak zadní část a ocas připomínající gigantickou rybu.Přestože se tento živočišný druh obvykle nalézá pouze ve Středozemním moři, roku 1949 vodní lid nedaleko skotska chytil a následně si ochočil překrásný exemplář modrého grošáka.Hipokamus klade velká poloprůhledná vejce, jejichž skořápkou je vidět pulce.

HRABÁK (Niffler)
Klasifikace MK:
Hrabák je britské zvířátko.Toto chundelaté černé stvoření s protáhlým čumákem si vyhrabává chodbičky v zemi a má zálibu ve všem, co se třyptí.Skřeti často hrabáky chovají a nechávají je hrabat hluboko do země a hledat poklady.Hrabák je sice mírumilovný a dokonce přítulný tvor, může však působit škody na majetku a za žádných okolností by se neměl chovat v domě.Hrabáci žijí v doupatech až dvacet stop (cca 5,5m) pod zemí a v jednom vrhu mívají šest až osm mláďat.