Fantastická zvířata a vše o nich

19. února 2007 v 12:24 | Kejsink@ |  Fantastická zvířata
DRAK (Dragon)
Klasifikace MK:
Draci patří k nejproslulejším, ale také nejobtížněji skrývatelným fantastickým zvířatům. Samice jsou obvykle větší a agresivnější, ale i k drakovi by se měl přibližovat jen vyškolený a obratný kouzelník.Dračí kůže,krev,srdce,játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.

 • Existuje 10 základních plemen draků:
 • čínský ohniváč
 • hebridský černý
 • maďarský trnoocasý
 • norský ostrohřbetý
 • novozélandský opálooký
 • obyčejný velšský zelený
 • peruánský zmijozubý
 • rumunský dlouhorohý
 • švédský krátkonosý
 • ukrajinský železnobřichý

DRSNOCHVOST (Nogtail)
Klasifikace MK:
Drsnochvosti jsou démoni žijící ve venkovských oblastech Evropy, Ruska a Ameriky. Podobají se zakrslým selatům s dlouhýma nohama, ježatým pahýlovitým ocasem a úzkýma černýma očima.Drsnochvosti mají ve zvyku se vmísit do prasečího chlívku a čím déle zůstane neodhalen, tím déle statek stíhají různé pohromy. Drsnochvost je neobyčejně rychlý a proto je těžké ho chytit.Je-li však zahnán za hranice statku čistě bílým psem-už se nikdy nevrátí.

DUHOVEC (Streeler)
Klasifikace MK:
Je to gigantický plž, který každou hodinu mění barvu a zanechává za sebou slizkterý je tak jedovatý, že všechna vegetace přes jakou přeleze seschne a shoří.Původně se Duhovec vyskytoval jen v Africe, dens je však pěstován v Evropě, Asii i na obou Amerických kontinentech.Jako domácí zvíře ho chovají lidé, kterým se líbí jeho měnění barev, a jeho jed je jednou z mála známých látek, jak usmrtit černovřesyTento jed je jednou z mála známých látek, které dokáží usmrtit černovřesy.

ĎASOVEC (Grindylow)
Klasifikace MK:
Ďasovec je světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybami, chová se agtresivně vůči kouzelníkům i mudlům, ale jsou známy případy, kdy se ho jezerním lidem podařilo ochočit.Má dlouhé prsty, které dokáží vyvinout mocný stisk, ale tyto jeho prsty snadno se zlomí.

FÉNIX (Phoenix)
Klasifikace MK:
Toto hodnocení získal jen proto, že málokterým kouzelníkům se ho podařilo ochočit. Je to majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. Hnízdí na vrcholcích hor v Egyptě Indiii a v Číně. Dožívá se obrovského věku díky regeneraci spálením a povstáním ze svého popela jako mládě.Je to mírumilovný tvor, živí se bylinami.Umí také kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem. Slzy Fénixe mají mocné léčivé účinky.

GHÚL (Ghoul)
Klasifikace MK:
Je sice ošklivý, ale není nijak zvlášť nebezpečný. Podobá se poněkud slizkému kolozubému obrovi a sídlí na půdách či stodolách patřících kouzelníkům, kde se živí můrami a pavouky. Hlasitě skučí, občas hází kolem sebe předměty, ale pokud na něj osobně narazíte, nejůře tak výhružně vrčí.

GRYF (Griffin)
Klasifikace MK:
Pochází původně z Řecka a je to tvor s předníma nohama a hlavou gigantického orla, avšak s tělem a zadníma nohama lva.Je stejně jako sfinga často využíván ke střežení pokladů.gryfové jsou obvykle divocí a vzteklí,jsou však známy případy několika málo obratných kouzelníků, kteří se dokázali s některým gryfem spřátelit.Gryfové se živí syrovým masem.

HAFOŇ (Crup)
Klasifikace MK:
Hafoňové pocházejí z jihovýchodní Anglie.Až na rozeklaný ocas se podobají foxteriérovi.Hafoň je téměř určitě kouzelnicky vyšlechtěný pes, protože je vášnivě loajální vůči kouzelníkům, zatímco na mudly reaguje divoce a vztekle.Je vynikajícím likvidátorem všeho nepotřebného a sežere cokoli od trpaslíků až po staré pneumatiky.Povolení k chovu hafoně lze získat od odboru na dohled nad kouzelnými tvory po absolvování jednoduchého testu, jímž kouzelnický žadatel prokáže, že je schopen hafoně ovládat i v oblastech obydlených mudly.Majitelé hafoňů jsou ze zákona povinni jim ve věku šesti až osmi týdnů kupírovat ocas bezbolestným utínacím kouzlem, aby si ho mudlové nevšimli.

HASTRMANEC (Kelpy)
Klasifikace MK:
Britský a irský vodní démon, který na sebe dokáže brát různou podobu, i když nejčastěji se objevuje jako kůň s orobincem místo hřívy.Když nic netušící oběť zláká k tomu, aby na něj nasedla potopí se přímo ke dnu své řeky nebo jezera, jezdce pozře a jeho vnitřnosti nechá vyplout na hladinu.Správnou metodou jak hastrmance přemoci je pomocí umisťovacího kouzla mu přes hlavu přehodit uzdu, která ho změní v neškodné zvíře.

HIPOGRYF (Hippogriff)
Klasifikace MK:
Hipogryf pochází z evropy, přestože dnes ho lze najít po celém světě.Má hlavu obrovského orla a koňské tělo.Hipogryfa je možno ochočit, měli by se o to však pokoušet pouze školení odborníci.Každý, kdo se k hipogryfovi přibližuje, by mu měl upřeně hledět do očí.Úklona znamená projev dobrého úmyslu.Jestliže hipogryf pozdrav opětuje, je bezpečné k němu přistoupit blíž.
Hipogryf vyhrabává ze země hmyz, je však také schopen pozřít ptáky a jiné drobné savce.Březí hipogryfové si na zemi budují hnízda, do nichž snášejí po jednom velkém a křehkém vejci, z něhož se během 24hodin vylíhne mládě.Mládě hipogryfa by nejpozději do jednoho týdne mělo být schopno létat, několik měsíců však trvá, než dokáže rodiče doprovázet na delších cetách.

HIPOKAMUS (Hippocampus)
Klasifikace MK:
Hipokamus, jehož pravlastí je Řecko, má hlavu i přední část těla koňskou a naopak zadní část a ocas připomínající gigantickou rybu.Přestože se tento živočišný druh obvykle nalézá pouze ve Středozemním moři, roku 1949 vodní lid nedaleko skotska chytil a následně si ochočil překrásný exemplář modrého grošáka.Hipokamus klade velká poloprůhledná vejce, jejichž skořápkou je vidět pulce.

HRABÁK (Niffler)
Klasifikace MK:
Hrabák je britské zvířátko.Toto chundelaté černé stvoření s protáhlým čumákem si vyhrabává chodbičky v zemi a má zálibu ve všem, co se třyptí.Skřeti často hrabáky chovají a nechávají je hrabat hluboko do země a hledat poklady.Hrabák je sice mírumilovný a dokonce přítulný tvor, může však působit škody na majetku a za žádných okolností by se neměl chovat v domě.Hrabáci žijí v doupatech až dvacet stop (cca 5,5m) pod zemí a v jednom vrhu mívají šest až osm mláďat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama