Rowlingová a svých postavách v HP

19. února 2007 v 12:05 | Kejsink@ |  Joanne Kathleen Rowling
Harry: Hubený kluk s kulatými brýlemi a rozčepýřenými vlasy. Zlý čaroděj Voldemort mu zahubil rodiče a on musí žít u svého strýce a tety, kteří se za něj stydí. Teprve v bradavické škole čar a kouzel si spraví sebevědomí. Poznávací znamení: Jizva ve tvaru blesku na čele.
Frodo: Jeho rodiče také zemřeli dřív, než se Frodo stačil proslavit, svá nejlepší léta započal v laskavé péči svého strýce Bilba. Ačkoli je Frodo dospělý, neměří více než 1 metr. Dlouhé husté vlasy mu padají až na ramena. Poznávací znamení: Chlupaté nohy.

Ron: Sympatický zrzek z rozvětvené, ale chudé kouzelnické rodiny. Veškeré vybavení (hůlka, sova) dědí po svých starších sourozencích. Ron je Harryho největším kamarádem, zároveň však k němu s obdivem vzhlíží. Nenápadně pokukuje po Hermioně.
Sam: Frodův hobití kamarád přislíbil svého pána na cestě do Mordoru chránit, a také k němu s velkou úctou vzhlíží. Zavalitý tlouštík ze všeho nejvíce miluje stejně jako další hobité dobré jídlo a pivo. Nenápadně pokukuje po sousedce Rosie.
Hermiona: Kamarádka Rona a Harryho sice nepochází z kouzelnické rodiny, o to větší je ale její snaha se ve škole prosadit. Je to proslulá šprtka, dokáže však zároveň občas podniknout i nějakou rošťárnu. Hermiona má dlouhé hnědé neposedné vlasy.
Arwen: Dcera Elronda, půlefla z Roklinky zaslíbila své srdce Aragornovi, čím se vzdala své nesmrtelnosti. Arwen má dlouhé černé vlasy, špičaté uši a smutné velké oči.
Ginny: Malá sestřička Rona tajně miluje Harryho, obzvláště poté co jí odvážně zachránil z Tajemné komnaty. Stejně jako celá rodina Weasleyů, i Ginny má zrzavé vlasy a pihovatou tvář.
Galadriel: Mocná elfka sídlící v Lothlórienu kdysi získala jeden ze Sauronových prstenů. Společenstvu pomohla po příchodu z Morie a obdarovala každého člena čarovnými předměty. Galadriel má dlouhé bloňdaté vlasy a špičaté uši.
Dvojčata: Freda a George na první pohled od sebe nerozeznáte. Jsou to známí lumpové, co dostali mnoho školních trestů. Zároveň patří do nebelvírského famfrpálového družstva, kde hrají odrážeče. Většinou však spíš Harrymu i Ronovi sekundují.
Pipin a Smíšek: Nejsou to blízcí příbuzní, a tak je od sebe jasně rozeznáte. Pipin a Smíšek rádi občas provedou nějakou tu lumpárnu, ale jinak jsou to vcelku ukáznění členové Společenstva. Jejich úloha je také minimální a také většinu času pouze sekundují.
Dursley: Kulatý obchodník s vrtačkami vychovává spolu se svojí manželkou Petunií nedobrovolně svého synovce Harryho. Není třeba zmiňovat, že ho srdečně nenávidí, za to svého kulatého rozmazleného synáčka Dursleyho bezmezně milují.
Bilbo: Kdysi se vydal na dobrodružnou cestu s Gandalfem a nazpátek si přinesl mnoho bohatství včetně jednoho malého nenápadného prstýnku. Ani netušil, jak mu tenhle prsten přidělá ve stáří potíže a jak podlehne jeho moci. Veškerou zodpovědnost ale poté přenese na svého synovce Froda.
Sirius: Mělo se za to, že to byl on, kdo pomohl Voldemortovi proniknout do domů Potterů, a nepřímo tak způsobil jejich smrt. Skutečnost je ale jiná, statečný a urostlý kouzelník byl celou dobu na té správné straně, a snažil se Potterovým pomoci.
Aragorn: Z počátku obávaný Chodec/Hraničář, ze kterého se vyklubal následník gondorského trůnu a potomek Sauronova zkázonosce Isildura. Svůj osud propojil se Společenstvem a svoje srdce s elfkou Arwen.
McGonagallová: Přísná, ale spravedlivá profesorka přeměňování rozhoduje často o přičtených či odečtených bodech jednotlivým kolejím. Byla to ona, kdo objevila Harryho nadání pro famfrpál. Traduje se, že tajně miluje profesora Brumbála.
Elrond: Přísný, ale spravedlivý vládce Roklinky rozhodne o založení Společenstva. Byl to on, kdo pomohl Frodovi vyléčit jeho téměř smrtelné zranění a byl to on, kdo před mnoha tisíc lety stál u rozhodující bitvy proti Sauronovi.
Malfoy: Otec úhlavního Harryho nepřítele ve škole - Draca Malfoye. Jeho rodina patřila kdysi ke stoupencům Lorda Voldemorta, po jeho zmizení se jim podařilo tuto příslušnosti ututlat. Vysoký bloňdák však stále bude usilovat o jeho návrat.
Celeborn: Nemá sice takovou moc jako Galadriel, přesto patří tahle dvojice za uznávanou autoritu v Lothrolienu. Vysoký elf je často přímým vykonavatelem moci a přání své paní.
Brumbál: Moudrý a zkušený čaroděj, který šéfuje bradavické škole čar a kouzel. Harry u něj velmi často nachází pomoc i přátelskou radu. Brumbál je jediný čaroděj, kterého se kdy bál zlý Voldemort, a proto se může Harry v Bradavicích cítit bezpečný. Je vysoký, má šedé dlouhé vousy a nosí čapku.
Gandalf: Je také velmi moudrým a zkušeným čarodějem, který Froda doprovází při jeho cestě do Mordoru. Při souboji s netvorem balrogem v Morri sice padá do stínu, to mu ale nebrání aby se v dalších dílech jako ještě mocnější opět připojil ke svým přátelům. Je vysoký, má šedé dlouhé vousy a nosí čapku.
Quirell: Na první pohled vypadá jako neschopný a legrační učitel proti černé magii. V pravou chvíli však odhalí svojí duševní i tělesnou spřízněnost se zlým Voldemortem. Pokusí se zabít Harryho, ten je však chráněn kletbou pravé mateřské lásky.
Saruman: Na první pohled vypadá jako velmi schopný a modrý čaroděj bojující proti zlu. V pravou chvíli však odhalí svojí duševní spřízněnost s pánem zla Sauronem. Pokusí se zabít Gandalfa, ten se však umí o sobě dobře postarat.

Voldemort: Poté co se neúspěšně pokusil zabít Harryho jako malého kluka a přišel při tom o svojí tělesnou schránku, snaží se všemi možnými formami v bradavické škole Harryho připravit o život. Může na sebe brát různé podoby.
Sauron: Poté co se neúspěšně pokusil ovládnout Středozemi a v poslední bitvě přišel o svojí tělesnou schránku, snaží se všemi možnými formami opět získat svůj Prsten moci. Pod palcem má například obávanou devítku Černých jezdců.
Dobby: Domácí skřítek Dobby se snaží zabránit tomu, aby se Harry po prázdninách vrátil zpět do Bradavic. Má totiž strach, že tam Harrymu hrozí velké nebezpečí. Dobby je hubený šedivý skřítek s velkými uši a kusem hadru nataženým přes bedra.
Glum: Kdysi to snad býval hobit, poté co se mu podařilo získat Prsten, prodloužil si díky jemu neúměrně délku svého života. Když o Prsten připravil Bilbo Pytlík, začal po něm pátrat po celé Středozemi. Tajně také špehuje Společenstvo při cestě do Mordoru. Glum je hudebý šedivý skřet.
Lockhart: Ješitný učitel proti černé magii, který se vychloubá kolik toho v životě dokázal, ale ve skutečnosti je to absolutní nešika. Velmi dbá o svůj zevnějšek a také o svojí image. Zlatoslav má zářivý úsměv a delší husté blonďaté vlasy.
Legolas: Hbitý elf je členem Společenstva mířícího do Mordoru zničit Jeden Prsten. Díky jeho ostrému zraku a sluchu má v mnoha ohledech Společenstvo napřed. Legolas nemá příliš zářivý úsměv, za to má dlouhé blonďaté vlasy.
Mlátička: Nerudná stará vrba na úpatí bradavického pozemku, do které omylem nabourají Harry s Ronem, když letí autem do školy. Napůl živý strom málem připraví oba malé hrdiny hned na počátku školního roku o život.
Stromovous: Moudrý starý ent žijící (rostoucí) v lese Fangorn, kam se omylem zatoulají Smíšek a Pipin, když uprchnou ze skřetího zajetí. Napůl živý strom zachrání oběma hobitům život.
Snape: Bradavický učitel lektvarů se vyznačuje velmi nerudným chováním proti Harrymu. Kořeny jeho nenávisti vůči němu jsou ukryty hluboko v minulosti. Cítí však potřebu - ačkoli to tak na první pohled nevypadá - ho chránit. I přes své nesympatické chování zůstává na straně dobra.
Boromir: Zarostlý gondorský bojovník se vyznačuje velkou náklonností vůči Prstenu. Chce s jeho pomocí bránit svůj kraj proti Sauronovým vojskům. Svého úsilí získat Prsten - ačkoli to tak na první pohled nevypadá - na konci velmi lituje. I přes své nesympatické chování zůstává na straně dobra.
Hagrid: Zarostlý dobrácký obr učí péči o kozelné tvory v bradavické škole. Je Harrymu vždy nápomocen a i přes svojí robustní postavu a zálibu v chování monster by neublížil ani mouše. Má slabost pro obryně.
Gimli: Zarostlý dobrácký trpaslík je dalším členem Společenstva. Je Frodovi vždy nápomocen a i přes svojí malou postavu se dokáže velmi zručně ohánět sekerou. Má slabost pro elfky.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama