Rozhovor

19. února 2007 v 11:57 | Kejsink@ |  Joanne Kathleen Rowling
Jaká je Vaše oblíbená postava??
Mám ráda: Harryho, Hermionu, Rona, Hagrida, Brumbála, Ginny, Freda, George a Lupina. Strašně ráda píšu (ale nechtěla bych se s ním nezbytně setkat) o Snapeovi. Můje nejnovější oblíbená postava je Lenka Láskorádová.

Newsweek Web Exclusive June 2003
Máte nějakou oblíbenou postavu?
Mám ráda Snapea. Pravda nechtěla bych s ním jít na večeři, ale jako postava je ohromný, protože je komplikovaný a trochu nechutný. Zbožňuji Brumbála. Miluji Hagrida. Mám ráda Siriuse, protože to neklidný dospělý a občas je v dětské literatuře poněkud nedostatek dospělých charakterů, které mají problémy nebo komplexy. Je těžké říct, kterou postavu nemám ráda. Kdybych neměla ráda postavy jako charaktery, nemohla bych je použít.J.K. Rowling's World Book Day Chat: March 4, 2004
Ernie: Přál bych vědět, zda byste nám nemohla říct, jakou podobu na sebe beru bubák a patron profesora Snapea. No, ti bohužel, Ernie, říct nemohu, protože to bude mít ještě velký význam.
Proč se Sirius rozhodnul poslat Snapea k vrbě mlátivé?
Protože Sirius Snape nenáviděl ( byl to vzájemný pocit ). Ještě se o tom dozvíte více.
Proč přesně Brumbál Snapeovi věří?
Další skvělá nezodpověditelná otázka. Můžu jen prozradit, že Snape řekl Brumbálovi svůj příběh a Brumbál mu uvěřil.

Royal Albert Hall Appearance June 26 2003
Je zde spousta charakterů, například Snape, které dost těžké si zamilovat, ale mají druh nejednoznačnosti. Myslím si, že je těžké se rozhodnout, ve Snapeovi je něco smutného, něco velmi osamělého svým způsobem, má špatnou minulost a je fascinující sledovat, jak jsme si všichni v první knize mysleli, že on je tím zlým a vzápětí jsme přesvědčování, že možná není tak špatný, jak se zdá.
Ano. Ale neměli byste se domnívat, že je nějak zvlášť milý, řekla bych.

Profesor Snape si vždycky přál být učitelem obrany proti černé magii. V páté knize stále ještě nedostal tohle místo. Proč mu to profesor Brumbál nedovolí?
(povzdech) Další skvělá otázka a důvodem je, musím si dát pozor, co řeknu, abych neprozradila příliš mnoho z dalších dvou knih, ale když profesor Brumbál zaměstnal profesora Snapea a profesor Snape požádal o místo učitele obrany proti černé magii, profesor Brumbál měl pocit, že by to mohlo probudit to nejhorší v profesoru Snapeovi. (smích) Tak nějak. Takže řekl, že si myslí, že bude lepší, když bude učit lektvary a pak se uvidí.

Odpovědi a otázky Blue Petera s JKR
"Ehm, strašně ráda sbírám neobvyklá jména. Měli byste si dát pozor a neříkat mi své jméno, pokud je neobvyklé, protože by se mohlo pravděpodobně objevit v nějaké mé knize. (smích)
Opravdu?
"Ano. Dursley a Dudley a Snape jsou, ehm, místa, která už nemůžu navštívit.

[Audience member: I do]
Děláš? To je velice zneklidňující věc. Přemýšlíš o Alanu Rickamovi nebo Snapeovi? (smích) To je život nemyslíš? Stvořila jsem hrdinu - Harryho, samozřejmě - a on je perfektní Harry, protože Dan vypadá přesně tak, jak si Harryho představuji, ale jak se do něj můžou děvčata pod 15 zamilovat? Tom Felton jako Draco Malfoy. Děvčata zbožňují špatné hochy. Místo, aby si hledali hodného chlapa. Trvalo mi 35 let, než jsem to pochopila, ale nechám ti tu volnost názoru, teď na začátku tvého milostného života. Kromě Harryho je Snape můj oblíbenec, protože je tak zakomplexovaný a já ho prostě miluji. Jestli může vidět testrály a proč? Je čistokrevný kouzelník? Snapeův původ to naznačuje. Byl Smrtijed, takže je jisté, že není z mudlovské rodiny, protože jinak by se nemohl stát Smrtijedem, vyjma nějakých speciálních okolností. Máš spoustu informací o jeho původu. Testrály vidí, ale nedokážu si představit dospělého člověka v Bradavicích, který by je neviděl, protože většina lidí během svého života ztratila někoho blízkého a chápou význam smrti. A taky nesmíš zapomenout, že byl Smrtijed. Viděl věci, které…Proč ho vlastně miluješ? Proč lidi milují Snapea? Já tomu nerozumím. Že by zase ten syndrom špatných hochů? Je to hrozně depresivní (smích) Jedna z mých nejlepších přítelkyň viděla film a řekla mi: " Víš, kdo je opravdu přitažlivý?" Řekla jsem: " Kdo?" A ona řekla: " Lucius Malfoy!"

Jak je starý profesor Brumbál a profesor Snape?
Brumbálovi je asi 150 let…kouzelníci mají delší život, než můžeme očekávat my mudlové. Snapeovi je 35 nebo 36.
Vy jste nadšenec pro jména.
Ano, jsem tak trochu fanatik. Spoustu jmen, která jsem nevymyslela, pochází z map. Snape je název místa v Británii. Dumbledore znamená - brumbál je slovo ze starého anglického nářečí pro čmeláka, protože on je velice muzikální osoba. A já si ho představuji, jak si neustále pro sebe brouká. Hagrid je také staroanglické slovo. Hedwig byla světice, středověká světice. Sbírám jména. Víte, když slyším dobré jméno, zapíšu si ho. A pak se někde pravděpodobně objeví.

Proč se v první knize Harryho jizva v podobě blesku probudí, když se na něj Snape podívá?
Snape.
Snape
Um… (JKR si povzdechne) Jestli někdo ještě nedočetl první knihu, ať si prosím zacpe uši, pokud nechce přijít o překvapení. Takže jen ve zkratce, protože tohle je otázka ohledně konce. No… Quirrell byl otočený k Harrymu týlem v tu chvíli, když se Harry díval na Snapea, takže někdo jiný se díval na Harryho skrz jistý turban. Chápete, co tím myslím? Pokud jste to četli, rozumíte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama