Září 2007

Obal na DVD

27. září 2007 v 16:14 | Kejsink@ |  December boys
Image: Poster - December Boys

Já cestovatelka :o)

27. září 2007 v 13:30 | Kejsink@ |  Moje ocenění a diplomy
World Kindness Day 1 Ahojec !
Doufám že se všichni máte dobře ! Ale kdo by ne když jste zavítali na můj blog ne ? Chtěla jsem vám jen říct , že jedu na 3 dny z mažoretkama do Slovinska takže zde nebudu a takes nebudou žádné new článečky !!! Ale hned v podnělí sem zase dám ty nejky články které najdu slibuju !!! A taky dám do motta fotku měsíce října pro kterou hlasujte v anktetě pod tímhle článkem jů ? Detuju papa Vaše Kejsinka♥
REKLAMA : Hlasujte pro Fotku měsíce října v rubrice ANKETY a vítězná fotka bude reprezentovat můj blog celý říjen v mottu blogu !!! Detuju


Článek a fotky ze hry !

27. září 2007 v 13:21 | Kejsink@ |  Novinky
Bezesporu nejlepší Potterovská hra.
Recenze filmových her se zpravidla píší podle jednoduché šablony. Nejprve ze všeho si autor postěžuje na kvalitu her na motivy filmů (obecně), pak hodí špínu na multiplatformový model a následně zaspílá vývojářům a vytkne jim nedostatek invence. Dále zpravidla prokleje masu za to, že je tak nenáročná a že "žere" všechno, co je označeno nějakým slavným filmovým jménem. Nakonec přejde ke konkrétnímu titulu a nabubřele zneužije jeho negativ, aby potvrdil planost rovnice filmová hra = špatná hra.
Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter V

Skvělé zpracování špatného filmu mohlo by být ještě lepší, kdyby se autoři vyvarovali zbytečných chyb.
Bradavice, ovládání, grafika, hudba, svoboda
Některé úkoly, kamera, příběhové sekvence, nicotná role Harryho přátel
Hodnocení hratelně.cz: 70 % Já jsem se na "filmovou hru" Harry Potter a Fénixův řád těšil. Nejsem fanoušek Potterových dobrodružství; knihy jsem nečetl, filmy jsem viděl až s velkým zpožděním na DVD a hry jsem (kvůli jejich mizerné kvalitě) rychle opustil. Nadšení ve mně vyvolala videoukázka z verze pro Nintendo Wii, kde bylo prezentováno ovládání, jež plně využívalo možností této unikátní konzole. Vždyť on ten ovladač Wii-mote je v podstatě také jakási "kouzelná hůlka", takže potenciál tu byl. Nutno dodat, že jej vývojáři využili (skoro) naplno.
Skutečně, chvílemi si připadáte jako čarodějové s kouzelnou hůlkou v ruce - stačí omotat vlněnou šálu kolem krku, nasadit lenonky, obléknout sako a je to dokonalé! Kouzla, jak už jsem naznačil, vyvoláváte specifickými pohyby hůlkou (rozumějte ovladačem) a ty jsou vskutku intuitivní: mávnutím dopředu odstrčíte předmět před vámi, kdežto mávnutím k sobě jej přitáhnete. Na začátku hry se naučíte, kromě těchto dvou základních kouzel, také mocné "wingardium leviosa", díky němuž budete moci manipulovat s předměty, aniž byste se jich dotkli, a "reparo", jehož pomocí opravíte poničené věci. Dobré je, že lze kouzla provozovat naprosto libovolně, aniž by vás něco omezovalo. Není tedy problém uchopit na nádvoří lavičku a vzduchem ji přemístit kam se vám zachce. Kouzlo vyvoláváte trhnutím obou části ovladače k sobě a předmět ve vzduchu pak ovlivňujete pohybem rukou. Bohužel, tento trik - jakkoliv je úžasný - vás nejednou dožene ke vzteku. Je totiž velmi obtížné regulovat natáčení uchopeného předmětu nebo výšku, ve které se vznáší.
Harry Potter a Fénixův řád
Postupem času se samozřejmě vaše kouzelnické znalosti rozšíří. Naučíte se bojové a obranné čáry nebo kouzlo, kterým roznítíte oheň. Nadšení však začne pomalu upadat, neboť si budete stále více všímat dalších neduhů systému ovládání. Jako velmi nešťastné lze označit zaměřování, které provádíte prostřednictvím Wii-mote, respektive malého zářivého kursoru. Problém je hlavně v tom, že prakticky nelze jasně označit věc, na kterou se chcete kouzlem zaměřit, takže v případě, kdy je ve vašem blízkém okolí vícero interaktivních prvků, většinou začarujete ten nejbližší. Naproti tomu soubojový systém selhává už ze své podstaty. Hůlka totiž není samopal, a tak pomalým paprskům z ní vycházejících se dá jednoduše uhýbat. Zápasy bývají zbytečně zdlouhavé a nudné.
Harry Potter a Fénixův řád
Všechny tyto chyby na vás udeří až po několika hodinách hraní, protože zpočátku budete pohlceni atmosférou virtuálních Bradavic. Škola čar a kouzel věrně kopíruje tu filmovou, respektive knižní podobu a autoři hry vám ji otevřou hned na začátku prakticky celou. A pozor - není to jen kulisa! Starobylá škola žije. Na prvním nádvoří klábosí studenti, vedle nich hraje další parta něco jako kuličky (můžete se přidat) a na viaduktu šikanují Nevilla - zkrátka Bradavice jak z filmu. Bloumání po chodbách má smysl nejen pro zažrané fanoušky, ale i pro hráče, kteří tento fenomén vnímají s odstupem, neboť škola a její blízké okolí (Hagridova chýše a několik nevýznamných staveb) skrývá mnoho tajemství a bonusů. Časem vám ale začne rozlehlost Bradavic vadit a to především kvůli úkolům typu "zajdi támhle" nebo nedejbože "najdi tohohle" (budete hledat a 28 potenciálních členů armády).
Harry Potter a Fénixův řád
Příběh je vyprávěn prostřednictvím cutcén, jež se spouštějí především na základě dosažení určitého místa nebo splnění úkolu. Nutno podotknout, že kdybych krátce před sepsáním recenze nezhlédl film, tak bych vůbec netušil, o čem hra je. Animované sekvence jsou totiž naprosto prázdné, ba někdy zvláštně useknuté (působí to jako nějaká technická chyba).
Ve hře jde - jednoduše řečeno - o to, že Harrymu nikdo nevěří historku o Voldermortovi. Na to mladý čaroděj reaguje tak, že začne dávat do kupy armádu věrných, které trénuje v obraně proti černé magii. Atmosféra ve škole je skutečně velmi nepřátelská... Nikdy bych nevěřil, že začnu přemýšlet o vlivu her na agresivní chování jednice v průběhu "virtuální pohádky". Dlouhodobý pobyt v Bradavicích vás totiž opravdu může dohnat k šílenství: NPC vám nadávají, Hermiona vám neustále říká, co máte dělat a vy jste navíc nervózní z toho, že nemůžete najít správnou cestu do té či oné místnosti. Naprosto mě pak odrovnala situace, kdy jsem se snažil v mrňavé komůrce poskládat pomocí kouzla "leviosa" soubor obrazů, což mi komplikovala nejen zmatená kamera, ale také Ron a Hermiona (fyzicky i tím svým "měli bychom zajít do knihovny, měli bychom zajít do knihovny, měli bychom zajít do knihovny"), a do této vyhrocené situace vstoupila ještě jedna postava, naprosto nevýznamná řadová studentka beze jména a prohlásila "Harry Potter je idiot". Bez uložení jsem to vypnul...
Harry Potter a Fénixův řád
Hra Harry Potter a Fénixův řád je v mnoha ohledech překvapivá, ale ze všeho nejvíce svým zpracováním. Po sérii her (stále jsme na platformě Wii), které se podobaly titulům z nabídky konzole PlayStation 1, působí Fénixův řád jako krásná hra. Efekty jako odraz kovových dveří nebo zrcadlení naleštěné mramorové podlahy nejsou oproti zázrakům, které předvádí Xbox 360 a PlayStation 3 ničím zvláštním, ale rozhodně udělají své. Tím více, když jim "sekundují" propracované modely postav, solidní textury a vůbec velmi detailní prostředí (na to, že je to hrad). To vše běží docela plynule - jen s občasnými, mírnými poklesy framerate. Ale to je velmi drobná daň za to, že ve hře ani jednou neuvidíte nápis "loading". Je naprosto evidentní, že pro vývojáře/vydavatele byla Wii verze tou prvořadou.
zdroj : Gamepro.cz , hratelne.centrum.cz
Databáze her
Jméno: Harry Potter a Fénixův řád
Cena (Kč): 1 699
Hodnocení: 80%
Lokalizace: kompletní
Platforma: Nintendo DS,PC,PlayStation 2,PlayStation 3,Sony PSP,Wii,Xbox 360,mobilní telefony
Testováno: Wii
Distributor: Electronic Arts ČR,ConQuest,Microsoft
Vydavatel: Electronic Arts
Výrobce: Electronic Arts
Žánr: Adventura

Kolekce šachů

27. září 2007 v 13:17 | Kejsink@ |  Novinky
Achoj ! Tady je stránka o KOLEKCI ŠACHŮ z Harryho Pottera : TADY


Jak si James nabrnknul Lily

27. září 2007 v 13:14 | Kejsink@ |  Povídky
"
Hej, Evansová!"
"Co zase chceš, Pottere?" Lily měla tohohle brejlatého kluka plné zuby, stále ji byl v patách a nedal ji chvíli pokoj.
"Moc ti to sluší, někam se chystáš?"
"Hm, díky," odsekla mu a otázku, zda se někam chystá rádoby přeslechla. Přece mu nebude vykládat o každém jejím korku!
"Jdeš někam, Evansová," otázal se znovu černovlasý chlapec.
"Do toho tobě nic není. Ale pokud to musíš vědět, tak jdu …," zastavila se a podívala se na něj, "ale , proč já ti to povídám?!"
"Tak kterým směrem jdeš, můžu-li to vědět?"
"Rovnou za nosem, ty troubo!" Lily už byla napůl vytočená, ještě chvilku jí bude pokládat tak hloupé otázky a vážně na něj vytasí hůlku.
James Potter se usmál, "jo, tam jdu taky. Můžeme jít spolu, co ty na to?"
"Proboha, mluvím snad čínsky? Dej mi pokoj, Pottere, nejsem zvědavá na tvou společnosti.. navíc už tam na mě někdo čeká," otočila se na podpatku a odešla.
James zůstal šokovaně stát. "Kdo tam na tebe čeká, Evansová?" jeho hlas zněl zraněně.
Lily se otočila a vyplázla na něj jazyk. Konečně se ho zbavila.
James brouzdal po hradě, měl zkaženou náladu. Věděl, že ho Lily stále odmítá, ale nechtěl si připustit, že by to bylo až tak silné. Měl by to vzdát? Už se takhle ponižuje skoro šest a půl roku. Stále za ní běhá jako pejsek, přitom pes je tady Tichošlápek, a ona ho za odměnu ani nepohladí.
Musí toho nechat, nemůže takhle trávit poslední půlrok na této škole…vždyť takhle promarnil celá léta. Byla hromada holek, které o něj stály, ale on si jich nevšímal…kvůli ní! Mohl mít hromadu dívek, stejně jako Sirius. On blbec se ale nikdy nezamiloval.
James zatočil za roh. Uviděl něco, co neměl.
V temné rohu stál nějaký vysoký blonďatý kluk..a v jeho náručí..ne.. Lily!
Tak tohle už bylo moc. Musím toho nechat, pomyslel si, musím na ni zapomenout! Vždyť, až skončí tenhle rok, stejně ji už nikdy neuvidím. Oba dva vystudujeme a naše cesty se rozdělí. Nemá cenu si takhle kazit poslední měsíce. Zapomenu na ni! Navždy!
Obrátil se na patě.. Lily ho viděla, ale to co najednou udělal, ji zaskočilo. Myslela si, že ji šmíruje, jako vždy, ale tentokrát bez pošklebovačného slova odešel. Čekala, že se k ní přiřítí a začne si z ní jako obvykle střílet, ale on to neudělal. Prostě odešel. Naštvalo jí to. Jak si prostě takhle jednoduše mohl odejít?! Odtrhla se z obětí svého obdivovatele, omluvila se a odešla.
"No tohle, co si ten Potter myslí?"šeptala si pro sebe, vrtalo jí hlavou, proč jí to vlastně vadí. Měla by být ráda, že se ho konečně zbavila….ale ona nebyla. Zastavila se. Jí snad vadí, že ji nešmíroval. Zatřepala hlavou a vrátila se na kolej. Tohle musí pustit za hlavu, aspoň bude mít konečně klid a nebude mít toho věčného otravu stále za zadkem.
V následujících týdnech to bylo Lily až podezřelé. Vždyť ten zatracenej Potter se na ní ani jednou nepodíval, naprosto ji ignoroval a co bylo nejhorší, přestal ji na každém rohu pronásledovat.
"Co tě trápí, Lil?" její kamarádka Hazel si samozřejmě všimla toho, že je Lily vyvedená z míry.
Chvíli mlčela, ale pak jako by se probudila z transu a otočila se na kamarádku: "Co? Promiň, nějak jsem byla mimo," pokusila se o úsměv.
"No jasně, v poslední době jsi pořád mimo..co se stalo?"
"Stalo? Nic se nestalo, proč by se mělo něco stát?"
"Ale no tak, Lily, znám tě skoro už sedm let, vím, že tě něco trápí!"
"Mě nic netrápí," řekla s hořkostí v hlase, "mě vůbec nic netrápí..," pak se ohlédla na druhý konec stolu, od kterého se zvedal James a šel vstříc nějaké dívce z Mrzimoru. Lily si nemohla nepovšimnout, že byla velice hezká. Měla tmavě blonďaté vlasy skoro po pas..a ke všemu ji znala, no jistě to je ta mrzimorská chytačka. No tohle? Kde k ní přišel…že se tak blbě ptám..ale, co to má zna…? James zrovna dívku políbil na tvář a s úsměvem na tvářích spolu odkráčeli do neznáma.
Kamarádka ji celou dobu pozorovala, jen naivně si Lily mohla myslet, že její pohled byl nenápadný.
"Takže tebe štve tohle…," odklonila se od pohledu na zacházející dva páry nohou.
Lily se zamračila: "Vůbec nevím, o čem mluvíš, Haz!"
"Ale víš, moc dobře víš..proč tě to žere, Lily? Vždyť celá ta léta ses chtěla toho kytového mozku zbavit a teď ti vadí, když ti konečně dal pokoj?"
"Není zas tak kytovej!"
"Vážně?" kamarádka nadzvedla zvědavě obočí, "No tak to mi povídej.."
"Víš co?" zvedla se Lily a vzala si do ruk všechny knihy, "Nemám náladu na tyhle tvoje řeči, prostě se nic nestalo a hotovo. Nějakej Potter je mi ukradenej, ať si klidně chodí s celou mrzimorskou kolejí…"
"No jak myslíš," zatvářila se Hazel znuděně a kouzla do mrkve, dál se k tomu nevyjadřovala.
Co si sakra všichni myslí, že bych se jako zákonitě měla po tomhle blbým úletu do toho blbýho Pottera zamilovat? No to teda vůbec!! Si snad myslí, že.. Tok myšlenek byl zbržděn něčím jiným..nebo spíš někým jiným..
"Ahoj Evansová," usmál se ironicky James, jakmile se odtrhnul od rtů své nové přítelkyně.
Lily neodpověděla, rozhodla se, že ho prostě bude ignorovat, vrhla po něm nenávistný pohled a šla dál.
"Rád jsem tě viděl, Evansová, někdy zase pokecáme!" křičel za ní, když zahnula za roh, kde se sesula k zemi. Všechny své knížky pustila na zem a pustila se do hlubokého štkavého pláče.
"Tak co? Jaká je?" Lily seděla u stolku v rohu a bohužel zaslechla rozhovor toho kytovce a jeho nohsleda Blacka.
"Kdo jako?"
"No kdo asi, Jamesi. Přece ta mrzimorská chytačka, Linda se myslím jmenuje, ne?"
"Jo, Linda," nepatrně se ohlédl ke stolku, kde seděla Lily, ale ta jeho pohled neopětovala, hleděla do knihy před sebou a něco si zapisovala, "je strašně fajn. Jen trošku naivní," začal se smát, "ale to je v některém ohledu jenom dobře, víš, jak to myslím?" ztišil hlas James a Black se začal strašně smát.
"No to víš, že vím, kámo. Tak jenom do toho!"
Lily už toho měla plné zuby, vstala, šla k nim a dala ruce v bok: "Nemohly byste vy dvě tupé hlavy držet chvíli zobáky? Já se pokouším učit, pokud jste si toho nevšimli. Jděte si ty své kraviny sdělovat někam, kde nebudete překážet a kde o to budou ostatní stát. Já nemám chuť poslouchat, kam strkáš Pottere ty svý ubohý pracky…," obrátila se a třískla s knihou na stůl a posadila se za něj.
"Nemá nějakou špatnou náladu?" zeptal se Black.
"To bude zřejmě těmi zkouškami," začal se hlasitě smát James, ale Lily ho zpražila nesnesitelným pohledem a on zase zmlknul. Načež svému kamarádu pošeptal něco, čemu se začali oba opětovně smát. Když už se
Lily zvedala, že jim ukáže, co proto..tak oba rychle utekli ven na chodbu a rozchechtali se ještě víc.
"Lily, musíš něco jíst!"
"Nech mě být, Hazel, nemám náladu!"
"Ty ji nemáš už od doby, co Potter chodí s tou nanynkou!"
"Už s tím zase začínáš?!" pohrozila své kamarádce Lily.
"Dobrá, už mlčím.. ale z toho se nevykroutíš!"
Jako by bylo málo ohně na střeše, k Lilyně smůle si téměř k nim přisedla známá čtyřka Potter, Black, Pettigrew a Lupin. Potter si bohužel všimnul, že Lily nejí a musel k tomu přidal nějakou jízlivou narážku.
"Copak Evansová, držíš dietu?"
Lily přivřela oči a zaťala pěsti, otočila se na něj: "Neměl by ses raději starat o tu svou husičku?"
"Ale, ale Evansová, my žárlíme?"
"Nemluv hlouposti, Pottere.. dřív, než já budu na ni žárlit, tak bude tady Lupin vlkodlakem!"
Nechápala proč, ale všichni čtyři se dali do smíchu.
Pitomečci pitomí. Divím se Lupinovi, jedinému rozumnému klukovi, že se s nimi baví.
"Tak to bude velice brzy," rozchechtal se Black. Lily nechápala, jak to myslel, ale dál neměla náladu se s nimi vybavovat. Když viděla, jak k jejich stolu míří Linda z Mrzimoru, hned se spakovala a zmizla do neznáma.
Lily šla po temných chodbách hradu. Bylo už pozdě, Filch nebo paní Norissová ji mohli chytit, protože už bylo opravdu hodně pozdě. Ale vždycky se mohla vymluvit na svůj odznak Primusky. I když nevěděla, jestli by jí to v tuhle dobu prošlo. Bylo totiž skoro jedenáct hodin a v téhle době se už nikdo na chodbách nevyskytoval.
Měla plnou hlavu podivných myšlenek a potřebovala si je probrat v soukromí. Chůze ji vždycky pomáhala a jelikož byl březen a venku ještě stále mrzlo, rozhodla se, že se projde po hradě. Za boha nemohla usnout.
Pitomý Potter, co si vůbec o sobě myslí. Hulvát. Myslí si snad, že je neodolatelný? Furt si čechrá vlasy a myslí si, jaký není frajer. Pořád si hraje se Zlatonkou a dbá na to, aby ho každá holka milovala jen pro to, že hraje famfrpál. Je to jen obyčejný blbeček. Sama se divím, že je tak dobrej. To mu musím ale uznat, je docela bystrý a chytrý, ale chová se jako puberťák a naprostý magor. Nechová, on je magor. Brejloun jeden, vypadá, jako by právě vylezl z křoví. Beztak tam leze s každou druhou, která mu přijde do cesty. Jak se tak nezodpovědnej a úplně vypatlanej kluk mohl stát Primusem, to vážně nechápu!
Ale má hezkej zadek…ježiši, Lily si dala facku, na co to proboha myslím? Nemá pěknej zadek, vůbec nemá..jak to můžu vědět, nedívám se mu na zadek, třeba ani nemá zadek… no, uznávám, že zadek musí mít, jinak nevím, na čem by seděl na tom svým koštěti…, škodolibě se usmála, no, věděla bych na čem by seděl..ježiši, Lily, zatřepala hlavou, proč vlastně rozebírám Pottera? Je to naprostý debil a vůbec mi nestojí za to, abych o něm přemýšlela jen pět minut, podívala se na hodinky, a sakra, já o něm přemýšlím už dobrou půlhodinu. Co se to semnou, do prdele, děje! Náhle do někoho prudce narazila, svalila se na zem a aniž by se ohlédla, kdo to byl, automaticky se omluvila. Podal jí ruku a pomohl jí vstát.
"Nemusíš se omlouvat, Evansová!"
No tak tohle jí scházelo, narazit zrovna na něj. Co to sakra má být?
Nějaký osud nebo co?
"Nazdar, Pottere," neodpustila si jízlivost v hlase.
"Copak Evansová, si nějaká naštvaná, ne?" stále držel její ruku. Ani samotná Lily si nevšimla, že jí stále drží, podívala se do jeho oříškových očí a zrovna v tu chvíli jí nenapadala žádná další jízlivá poznámka. Už se snažím být jako Snape, pomyslela si.
"Držíš bobříka mlčení?" pokračoval dál James, "Nevadí. Budu mluvit já, co tu děláš tak pozdě v noci?"
"Jsem Primuska," vyletělo z ní rychlostí světla.
"Aha," propíchl ji podezřele očima James, "ale v tuhle dobu už tudy lidi nechodí.."
"Ale ty tu jsi, nebo špatně vidím? Když už jsme u toho, co tu děláš ty, Pottere?"
James sklouznul očima k zemi a usmál se svým úsměvem, kterým každému říká já jsem machr, kdo je víc a medově sladkým hláskem
odpověděl: "Potřeboval jsem si provětrat hlavu!"
"Aha, a nemáš strach, že tě chytne Filch?" tón v jejím hlase už nebyl tak naštvaný jako před chvílí.
"Kdepak, mám své metody," škodolibě se usmál.
"Mimochodem," pohlédla na něj Lily, "pořád držíš moji ruku!"
"Co když ji nechci pustit?"
"Co by na to řekla asi ta tvoje mrzimorská královna?" nevyhnula se ironickému posměšku.
"Pokud tě to zajímá, Evansová, tak jsem ji pustil k vodě..byla jaksi…jak to říct..sice hrála dobře famfrpál, ale byla tak trochu..tupá!" Heh, že to říká zrovna on!
"A proč by mě to jako mělo zajímat, Pottere?!"
"Protože se ti líbím, Evansová!"
"A na tos přišel jako kde?" přitvrdila na hlase.
"Přiznej to, Evansová, moc se ti líbím!"
"To si vyprošuju! Nesahej na mě!" James ji chytil i za druhou ruku a chtěl ji přivinout k sobě, "Jestli to uděláš, Pottere, zakleju tě!"
V tu chvíli, i přes její odporující slova, to James udělal. Chytl Lily za pas a přivinul jí k sobě. Třásla se. Ona se opravdu třásla. Neřekla ani slovo, jen si ho prohlížela těmi svými smaragdovými kukadly a dýchala jako o život. Srdce jí bilo. James znal tenhle pocit. Byla to chvíle vhodná…pro polibek!
Lehce se k ní sklonil a políbil jí na rty. Jaká byla jeho radost, když zjistil, že Lily jeho polibek opětuje. Jeho rty se vpíjely do těch jejích, byly sladké, tak sladké. Celou tu dobu je chtěl James líbat, ale tahle možnost se mu naskytla až teď.
Jednou rukou uchytil její týl a druhou si dal za její pas. Lily své ruce objala kolem něj. Nevnímali čas, nevnímali okolí, vnímali jen sami sebe.
Po chvíli se James odrhnul, dívajíce na Lilyina zavřená víčka. Mírně je políbil. Chytil ji za ruku a hrdě prohlásil: "Teď už mi neutečeš !!"
Nic neříkala, upřímně pohlédla do jeho očí a jenom se usmála.
Barva oranžová : Lily Evansová
Barva zelená : James Potter
Barva červenorůžová : Hanzel kamarádka Lily
Barva světle modrá : Sirius Black
!Důležité!
toto napsal nekdo jíny jmenuje se Blanch. její stránky jsou http://blanch.blog.cz/.
jsou moc pekné tak se tam určitě nekdo kouknete.

Logo

27. září 2007 v 13:00 | Kejsink@ |  Harry Potter a Fénixův řád
image

Harry dortík - fotka

27. září 2007 v 12:59 | Kejsink@ |  Magické receptyTest park

27. září 2007 v 12:52 | Kejsink@ |  Testy
Leaf Pile Achojec !
Vyštrachala jsem pro vás super inťasovou stránku ve které najdete hafozně hafo testů z Harryho Pottera !!!! Tady je internetová stránka na celý test park : TADY a tady máte seznam testů na test parku aby jste nemuseli bloudit :o) TADY doufám že se vám tam bude líbit tak papa Vaše Kejsinka♥

Plyšáci

26. září 2007 v 16:16 | Kejsink@ |  Produkty

Fotky

26. září 2007 v 16:13 | Kejsink@ |  Famfrpál

Historie

26. září 2007 v 16:11 | Kejsink@ |  Famfrpál

Famfrpál vznikl na počátku 11. století na místě Queerditch Marsh. Na mapách po něm však budete pátrat marně, a to proto, že mocní čarodějové ho udělali nezaznamenatelným. To znamená, že jej nelze zaznament do žádné mapy. Zpočátku byl famrpál jen jakási zuřivá honička na létajících košťatech, ale postupně se do hry přidávaly míče, až se zrodil ten famfrpál, jaký hrajeme dnes. Začínalo se s jedním herním míčem zvaným Camrál. Je všeobecně známé, že ten slouží ke střílení gólů. Když to lidi začalo tak trochu nudit, přidali si pár Potlouků. A jako perličku nakonec někdo přinesl Zlatonku a doplnil tak dnešní čtveřici balónů.

V roce 1473 se konalo první mistrovství světa v této kolektivní hře. Od té doby se mistrovství světa koná každé čtyři roky. Mimoevropské týmy se mistrovství začaly účastnit od sedmnáctého století. V roce 1652 se také uskutečnilo první mistrovství Evropy, které se zase od té doby koná každé tři roky.

Famfrpál je oblíbený skoro na celém světě. Na východě si příliš příznivců nezískal, protože tam jsou spíše více v modě létající koberce. Ve Spojených státech se sice hraje famfrpál, který zde má však konkurenci v podobném sportu, a tak se na mezinárodních soutěžích Američanům moc nedaří. Zato špičkovými reprezentanty se pyšní Bulharsko, v poslední době také Irsko a kupodivu i podceňované Peru.
Vývoj koštětě:
Roku 1820 se stal důležitý krok v ohledu na famfrpálová košťata. Elliot Smethwyck vynalezl kouzlo, které hodně přispělo k větší pohodlnosti na košťatech. Je to polštářové kouzlo. Efekt tohoto kouzla je ten, že přibližně uprostřed dřevěné násady je neviditelný polštářek. Ani ti nejlepší kouzelníci ho nevidí a emohou si na něj sáhnout. Ani vy děti, na to nepřijdete.Pokud si však sednete na hrot násady efekt tohoto kouzla opravdu nepocítíte. Můžete to klidně zkusit.Takže polštářové kouzlo, to je to hlavní. V 19. století (1800-1899) nebyla košťata tak dokonalá a nedosahovala tak velkých výšek a rychlostí jako dnes. Úplně první košťata vyráběli hlavně obyčejní kouzelníci, žádne továrny ani firmy, to až později, ale nepředbíhejme. Pěkně pomaloučku. Názorným příkladem prvních košťat je Duběnka Sedmdesát devět. Pojmenována je podle toho, že první exemplář byl vyroben roku 1879. Jejím konstruktérem byl portlandsjý výrobce košťat Eliáš Grimstone. Násada tohoto koštěte je dubová a silná. Charakteristika Duběnky by mohla taky být, že hlavními přednostmi bya odolnost a vytrvalost proti prudkým nárazům větru.Dnes je Duběnka spíše sběratelským kouskem. Ale je tu ještě jedna zajímavost.Roku 1935 použila Jocunda Sykesová Duběnku k přeletu nad celým Antlantickým oceánem. Je to zápsáno v Historii kouzelnictví. Dalším koštětem byl Měsíční Paprsek, který roku 1901 vyrobila Gladys Boothbyová a představoval velký krok vpřed. Hlavním charakterem tohoto koštěte byla dosažitelnost vyšších výšek než dřív. Bylo to velmi žádané koště a jelikož Gladys Boothbyová nestíhala vyrábět takové množství, objevilo se mezitím na trhu nové koště a tím byl Stříbrný šíp. Dosahoval mnohem větších rychlostí než předešlá košťata (i Měsíční paprsek) a to i sedmdesát mil za hodinu. Toto koště bylo dílo Leonarda Jewkese a poptávka mnohonásobně převyšovala nabídku. V roce 1926 došlo k dalšímu revolučnímu zlomu, kdy bratři Bob, Bill a Barnaby Ollertonovi založili firmu Cleansweep Broom Company a jejich prvním modelem byl Zameták Jedna, který se vyráběl (i prodával *úsměv* ) v množstvích, jaká svět doposud neviděl.Okamžitě slavil triumfální úspěch, vybíral dokonale zatáčky, ale svůj úspěch si neužíval dlouho protože roku 1929 vznikla druhá firma- Comet Trading Company a jejich prvním koštětem byla Kometa Sto čtyřicet-140 proto, že to byl 140. kus, který testovali před uvedením na trh. Konkurence mezi těmito firmami byla obrovská. V roce 1934 byl na trh uveden Zameták Dva a roku 1937 Zameták Tři a roku 1938 i Kometa 180.Pak bylo spoustu dalších košťat, já se jen zmíním o Ohnivákovi a Žíznivé čáře. Za větší zmínku stojí však Povětroň, který roku 1955 představila firma Universal Brooms Ltd. Byl to nejlevnější model, byl i spolehlivý, ale zjistilo se, že při delším používání tohotu koštěte začíná ztrácet výšku i rychlost a z těchto důvodů firma roku 1978 zanikla. A dostáváme se ke konci, roku 1967 přišla na řadu firma Nimbus Racing Brooms Company, která představila model Nimbus 1000. Toto bylo nejlepší koště, který kdy kdo dřív viděl. Firma slavila takový úspěch že pak vyrobila i další modely-Nimbus 1001, Nimbus 1500, Nimbus 1700, která této firmě pomohly být jedničkou na trhu. A pak ještě ze starších košťat je poslední a to Proutěnka Devadesát. Vyrábět se začala roku 1990 a měla být lepší než Nimbus, měla zabudovanou třeba varovnou píšťalku nebo samočesací kartáč, ukázalo se však, že je nespolehlivá a přestala se vyrábět. A to je už konec, roku 2000 se vyrobil nový model Nimbus 2000 a rok poté Nimbus 2001.

Bonnie Wright ( miss premiéra )

26. září 2007 v 16:08 | Kejsink@ |  Módní policie
1.
Bonnie Wright
2.
Bonnie Wright
Ehmm... mno já myslím že výběr je jasný ! Ale písněte do komentů !!! Papa Kejsi♥

Daniel Radcliffe (Rockuj rockere!)

26. září 2007 v 16:05 | Kejsink@ |  Módní policie
1.
Daniel Radcliffe
2.
Daniel Radcliffe
Tak už jsi se rozhodl/a ? Já ano !!!! Písni tvůj názor do komentů !!! Papa Kejsi♥

Emma Watson jako stará mladá ?

26. září 2007 v 15:59 | Kejsink@ |  Módní policie
Tak tahle fotka mě docela šokovala nemyslíte ? Viděla jsem komenty na jednom blogu a k mému překvapení byli pozitivní !!! Mě v tom připadá strašně stará a tlustá ne ? Písněte váš názor do komentů !!!! Papa Vaše Kejsinka ♥

Katie Leung nebo Emma Watson ?

26. září 2007 v 15:56 | Kejsink@ |  Módní policie
Tak kdo z koho ? Já bych si asik neuměla vybrat ale zkuste to vy ! Do komentů prosím! Papa Vaše Kejsinka

Poslední vůle Albuse

26. září 2007 v 15:45 | Kejsink@ |  Albus Brumbál - Michael Gambon
Michael Gambon (Albus Brumbál)
Tak jak jistě víte Albus Brumbál byl v 6 díle zabit , možná ,že někteří si ještě myslí,že v 7 díle obživně ,ale já jsem si přečetla jeho poslední vůli ,tak nevím :
Odkazuje :
Škole : Škole odkázel většinu svého majetku.
Ronald Bill Weasley : zhasínadlo

Můj názor na Emmu

26. září 2007 v 15:43 | Kejsink@ |  Hermiona Grangerová - Emma Watson
Blowing Bubble Achojky !
Nedávno jsem si prohlížela pár společných fotek Emmi,Dana a Ruperta a všimla jsem si jednoho. Zdá se mi že se Emma a Daniela neustále "lepí" jakoby byla jeho holka . Zatím co Rupert je na všerch společných fotká osamoceně tak Dan a Emma jsem pořád spolu . A dokazu je to i tohle : V jednom časopise Emma prozradila : Jak se těším na filmový polibek s upertem ? Vůbec ! S ním si to vůbec nedokážu představit pač jsme jen kámoši . S Danielem by to šlo ,je to milí a hezký lučina a s ním si to umím představit !!! Docela mě to šokovalo po těch fotkách co jsem viděla . Napřáklad tuhle :

moda #2
Ehm.... výstřednější modýlek by nešel ?
Své názory písejte do komentíků !